Ara

ABD’de Öldürülen Dilara Son Yolculuğuna Çiçeklerle Uğurlandı

ABD’nin Philadelphia kentinde, bıçaklanarak öldürülen, milli buz hokeyi sporcusu 25 yasındaki Dilara Elysse Özen, son yolculuğuna çiçeklerle uğurlandı.

“DÜNYA GÜZELİ YAVRUMUZU KAYBETTİK”

Pennsylvania’nın Lewittown kentinde düzenlenen cenaze törenine, annesi Rhoda Özen, babası Cengiz Özen, arkadaşları, akrabaları, cenaze töreni için Türkiye’den gelen yakınları katıldı. Törende, gözyaşlarını tutamayan ve güçlükle ayakta durduğu gözlenen baba Cengiz Özen, ‘Dünya güzeli yavrumuzu kaybettik. Kendisi hem çok iyi bir sporcuydu, hem de çok güzel bir insandı. En son İzmir Buz Hokeyi takımında oynamıştı, Türkiye’yi çok severdi. Her fırsatta Türkiye’ye gitmek isterdi.” diye konuştu. Cengiz Özen, kızı Dilara’nın nüfus cüzdanının, dönemin Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından verildiğini de belirtti.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Lewittown kentindeki törenin ardından, konvoy eşliğinde New Jersey’e bağlı Camden kentinde Harleigh Mezarlığı’na getirilen Dilara’nın tabutu, burada sevenleri tarafından çiçeklerle bezendi. Yapılan duaların ardından, yaşamının baharında cinayete kurban giden Dilara Özen’in cenazesi gözyaşları içinde toprağa verildi.

754287

CESEDİ KÜVETİN İÇİNDE BULUNMUŞTU

28 Eylül’de, 29 yaşındaki erkek arkadaşı Andrew Messner tarafından öldürülen Dilara’nın cesedi, annesi tarafından evinin banyosunda küvetin içinde bulunmuştu. Bu yılın başlarında, Dilara Özen’e fiziksel saldırıda bulunduğu için gözaltına alınan ve olaydan sonra ifade vermek için mahkemeye gitmediği için hakkında tutuklama kararı bulunan Andrew Messner, sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürülmüştü.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar