Ara

7 Kocalı Hürmüz Bolu’da Sahnelendi

 

2 perdelik komedi oyunu”7 Kocalı Hürmüz” seyirciden büyük beğeni ve alkış aldı.

Bolu Bölge Tiyatrosu tarafından sergilenen, Sadık Şendil’in yazdığı ”7 Kocalı Hürmüz” adlı 2 perdelik komedi oyunu Bolulu tiyatro severlere unutulmaz iki güzel akşam yaşattı.

Yönetmenliğini Onur Yamak’ın yaptığı ”7 Kocalı Hürmüz” 5 ile 6 Mayıs Cumartesi ve Pazar günleri Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Gösteri salonunda sahnelendi. Oyunun Genel Sanat Yönetmenliğini Akif Çodur yaptı.

Yönetmen Onur Yamak oyun sonrası bilgi paylaşımında; “Efendim.. Hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyerekten başladığımız oyunda, seyircimize Geleneksel Türk tiyatrosundan tiplemelerle bir oyun sunmak istedik. Seyircimiz bizi yalnız bırakmadı yeniden, hepsinin ayaklarına sağlık. Hürmüz’ü oynayan oyuncumuzdan diğerlerine hepsi tek tek nakış nakış işleyerek oluşturdular koreografiyi. Oyunumuzu ramazan ayında ilçelerde de sunmak istiyoruz. Geleneksel anlamda müzikleriyle birlikte her an dolu dolu iç içe bir oyun oldu. Zaten oyunun başlangıcında seyircilerimizin arasına girmemiz de bu nedenleydi.”diyerek devam etti.

Yamak; “Dekorundan kostümüne çalışan oyuncularımın hepsine, oyuncu koçlarından asistanımıza ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Türk Halk Oyunları ve Halk Müziği Topluluğu (TÜHOM)’un değerli hocası Sıdıka Kilitci’ye kostümler konusunda verdiği desteğe ve size yaptığınız haberden dolayı teşekkürleri bir borç biliriz. Modernite ile geçmiş ve doğaçlama ile yazılı metin arası serbest bir oyundur ortaoyunu. Yedi Kocalı Hürmüz’ü bu düzeyden çıkarıp anlatıcıların kendi havasındaki o tiyatral dünyasından sahne varyatasına, geleneksel koreografiden günümüz müziklerine, sizleri kısa bir gezintiye çıkaralım istedik. İyi ki sahneye koymakta kararlı olmuşuz. Hayat nasıl mücadele istiyorsa sanatta vaktiyle insanları eğitiyor ve geliştiriyor. Tüm katılan seyircilerimizin gözünde daha iyiye değiştiğimize inanarak devam ediyoruz yola. 10 Mayıs saat 19 30 da değerli yazar Moliere’in Tartuffe’un oyunu ile sizlerle olacağız. Tartuffe oyununda görüşmek dileğiyle.”diye belirtti.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar