Ara

30 Ağustos Zafer Bayramı Bolu’da Coşkuyla Kutlandı

 

Bolu’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törenle kutlandı.

Törene Bolu Valisi Aydın Baruş,  Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Aydoğan Budakçı, Belediye Başkanı AlaaddinYılmaz, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Nadir Çelik, Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, daire müdürleri, şehit aileleri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Bolu Valisi Aydın Baruş, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Aydoğan Budakçı ve Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın vatandaşların ve askerlerin bayramını kutlaması ile başlayan tören Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı okunması ile devam etti.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşmaların yapılması, şiirlerin okunması ve halk oyunlarının oynaması ardından geçit töreni yapıldı.

Kıbrıs Barış Harekatı ve PKK terör örgütüne karşı sınır ötesi operasyonlardaki başarıları nedeniyle iki kez ‘Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası’ ile ödüllendirilen 2’nci Komando Tugay Komutanlığı bünyesindeki komandoların ardından, kar kıyafetli komandoların da yer aldığı yüzleri kamuflaj boyalı askerler, sis bombaları arasında marşlar söyleyerek yürüdü.

Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törenin ardından Bolu Valisi Aydın Baruş tarafından İzzet Baysal Turizm Otelcilik ve Uygulama Otelinin bahçesinde resepsiyon verildi.

 

 

 

Share this:

İlginizi Çekebilir

One Reply to “30 Ağustos Zafer Bayramı Bolu’da Coşkuyla Kutlandı”

Yorumlar