Ara

25 Yıl Sonra Gerçekleşen Tören

 

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Sınıf Öğretmenliğinin ilk mezunları, 25 yıl sonra okullarına gelerek kep atma töreni gerçekleştirdiler.

1989-1993 yılı Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Sınıf Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olan ve bugün Türkiye’nin dört bir tarafında öğretmen ve öğretim üyesi olarak görev yapan mezunlardan 100 kişi, AİBÜ Bordo Salonda 06 Temmuz 2018 Cuma günü düzenlenen törenle belgelerini alıp, kep fırlattılar.

Sunuculuğunu AİBÜ Sınıf Öğretmenliği Bölümü 1993 yılı mezun olup, AİBÜ Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kaya Yıldız ile yine aynı dönem mezun olan AİBÜ Eğitim Fakültesi  Eğitim Bilimleri Bölümü  Dr. Öğretim Üyesi Meriç Tuncel yaptı. “Mezuniyet Töreni”  Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kürsü konuşmaları ve müzik dinletisi ile devam etti.

AİBÜ öğretim üyesi olarak görev yapan sınıf arkadaşlarının gerçekleştirdiği organizasyonla, mezun oldukları okullarına eşleri ve çocukları ile gelen 1993 yılı sınıf öğretmenliği bölümü mezunları hem arkadaşları ve hocalarıyla hasretini giderdiler, hem de yaşadıkları heyecanı ve anılarını kürsüden paylaşırken, o günlerde birlikte çekildikleri fotoğraflarını da slayt eşliğinde izlediler.

Törende yaşamını yitiren arkadaşlarının isimleri okunduğunda, onları bir daha görememenin derin hüznünü yaşayan mezunlar, hocaları tarafından belgelerinin takdimi ve öğretmen andının ardından keplerini havaya attılar.

Mezuniyet Töreni sonrası bu organizasyonu sağlayanlardan AİBÜ Sınıf Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kaya Yıldız: “1989-1993 yılı Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunuyuz. 1993 yılında bize mezuniyet yapılamadı. O günkü şartlardan dolayı. Bizde arkadaşlarımız olarak, ‘25 yıl sonra yani çeyrek asır sonra bir mezuniyet yapabilir miyiz?’ dedik. Bugün gördünüz yaptık. Çok mutluyuz. Çok gururluyuz. Biz bugün sanki ilk kez mezun gibiyiz. Herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz.”diye ifade etti. Haber: Fatma Marmara

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar