Ara

17 Aralığın Yıl Dönümünde Güvenlik Uzmanı Mete Yarar ABD`de Amerikalılara Darbe Girişimini Anlatacak

Türk -Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi TASC New York Chapter öncülüğünde Amerika Birleşik Devletlerinde 17-25 Aralık ile başlayan ve 15 Temmuz Kalkışma girişimi ile devam eden bu süreçte yaşananlar, 15 Temmuz darbe girişimi ,terör saldırıları ve Türkiye üzerindeki etkileri üzerine 2 ayrı panel düzenlenecek.

17 Aralığın yıldönümünde konuşmacı olarak davet edilen Güvenlik Uzmanı Mete Yarar organizasyon kapsamında 16 Aralık Cuma günü Washington DC`de National Press Club`ta Amerika`da bulunan gazeteci ve politikacılara , 17 Aralık Cumartesi günü ise yabancı misyonlara, Amerika`lılara, ve Amerika`da yaşayan Türk toplumuna 15 Temmuz darbe girişimini, o gün yaşananları ve sonrasında Türkiye üzerine ne gibi etkileri olduğunu anlatacak.

Ülkemiz son yıllarda adeta istikrasızlaştırılmak istenmiş ve bu konuda her yol denenmiş olup bu bağlamda yıllardan beri varolan ve yeni oluşturulan terör örgütleri ile meşgul edilmek istenmiştir.

15 Temmuz günü fetö terör örgütü tarafından gerçeklestirilen ve başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin özellikle Amerikalılara anlatılması büyük önem taşımaktadır.

Türk-Amerikan toplumunu güçlendirmek, Türkiye`nin ABD`de tanıtımı ve ülkeler arası ikili lişkilerin güçlendirilmesi amacıyla Washington DC`de kurulan Türk -Amerikan Yönlendirme Komitesi TASC New York`ta da New York çalışma grubu ile çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettirmektedir.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar