Ara

1. TÜRK AMERİKAN HUKUKÇULAR TOPLANTISI BAŞARI İLE GERCEKLEŞTİ.

photo 2 (1)Hukuk

1. TÜRK AMERİKAN HUKUKÇULAR TOPLANTISI BAŞARI İLE GERCEKLEŞTİ.

1. Türk Amerikan Hukukçular Konferansı 31 Ocak 2014 de New York Hukuk Fakültesinde başarı ile gerçekleşti. Bu gerçekleştirilen hukuk konferansına Amerika Birleşik Devletleri’nin değişik eyaletlerinden Hukuk alanında faaliyet gösteren Avukatlar ve Akademisyenlerin yanında Hukuk öğrencileri de katılım gösterdi. Vermont Başsavcısı William H. Sorrell’un ana konuşma yaptığı konferans da üç değişik alanda paneller gerçekleşti ve çok değerli Amerikalı Akademisyenler sunumlar yaptı.

Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı’nın girişimleri ile başlatılan Hukuk Konferansının hazırlık komitesinde çok değerli Türk Amerikan Hukukçular ile beraber Sultan Dergi’mizin Yazarlarından Avukat Ayhan Öğmen de yer aldı. New York Türk Başkonsolosluğu’nun yanında sivil toplum kuruluşlarından “Federation of Turkish American Associations (FTAA), Assembly of Turkish American Associations (ATAA), Council of Turkic American Associations (CTAA), Turkic American Alliance (TAA), Turkish Cultural Center (TCC), Turkish American Business Improvement & Development (TABID) ve Turkish American Chamber of Commerce & Industry (TACCI)” büyük destek verdi.

Avukat Ayhan Öğmen ilki gerçekleştirilmiş olan Türk Amerikan Hukukçular Konferansının ciddi sayıda Türk Amerikan Avukatları ve Hukukçuları bir araya getirdiğini söyledi ve Türk Amerikan Hukukçuların bir baro kurulması içinde karar aldığını dile getirdi.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar