Ara

Milli Eğitim Camiasından Vali Ümit’e Ziyaret


Bolu Valisi Ahmet Ümit, “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısı ile Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ve beraberinde ki heyeti makamında kabul etti.

Pandemidolayısıyla kısıtlı katılımla gerçekleşen ziyarette, Bolu Valisi Ahmet Ümit, emekli olan 78 öğretmen ve Milli Eğitim personelini temsilen 5 öğretmene Hizmet Şeref Belgesi ve Bolu’da başarı ile görev yapan öğretmenleri temsilen 5 öğretmene de Başarı Belgelerini takdim etti.

Valilik Makamında gerçekleştirilen ziyarette Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı ile Hizmet Şeref Belgesi ve Başarı Belgesi verilecek öğretmenler hazır bulundu.

EMEKLİ OLANLARA ÜSTÜN HİZMET ŞEREF BELGELERİ VERİLDİ

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Bolu’da emekliye ayrılan 78 öğretmen ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü personelini temsilen emekliliğe ayrılan Gazipaşa İlkokulu öğretmenlerinden Nurten Doğanöz’e, Bolu TOBB Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Müberra Yılmaz’a, Atatürk Ortaokulu öğretmenlerinden Ahmet Sarıer’e, 50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu öğretmenlerinden Nuran Adıyaman Şenufuk’a ve İzzet Baysal Anadolu Lisesi öğretmenlerinden Uğur Kutlu’ya Üstün Hizmet Şeref Belgelerini verdi.

BAŞARI BELGESİ ALMASI UYGUN GÖRÜLEN ÖĞRETMENLERE BELGELERİ VERİLDİ

Gerek eğitim-öğretim gerekse salgınla mücadele süreçlerinde üstün gayret ve performansları dolayısıyla Valilik Makamınca Başarı Belgesi verilmesi uygun görülen öğretmenleri temsilen Akşemseddin İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerinden Osman Kınık, 50. Yıl İzzet Baysal Ortaokulu öğretmenlerinden Barış Tombul Meterelliyoz, Sosyal Bilimler Lisesi öğretmenlerinden Sedat Kocakaya ve Hacı Bayram Veli İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerinden Merve Yıldırım Başarı Belgelerini Sayın Valimiz Ahmet Ümit’ten aldılar.

ZİYARET KISITLI KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Belge takdimi sonrasında öğretmenlere seslenen Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Görevi biten muhterem emekli öğretmenlerimiz ve halen göreve devam eden öğretmen arkadaşlarımız hepinizi selamlıyorum. Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. Yaklaşık 9 aydır devam eden Pandemi süreci dolayısı ile programlarımızı kısıtlı katılımla gerçekleştiriyoruz. Bugün kutlayacağımız öğretmenler günü dolayısı ile bütün öğretmenlerimizin katılım sağlayabileceği, birlikte geniş bir katılımla kutlayabileceğimiz programları yapmayı arzu ederdik. Planlarımız o şekilde idi. Belgelerini takdim edeceğimiz öğretmenleri de temsili olarak buraya davet ettik. Bu vesile ile buradaki öğretmenlerimizin şahsında öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden tebrik ediyorum” dedi.

“HEPİMİZ ÖĞRENME, ÖĞRETME VE UYGULAMADAN SORUMLUYUZ”

İnsanın makro planda dünyada varoluş sebebinin; öğrenmek, öğretmek ve uygulamak olduğuna değinen Vali Ümit, “Öğrenme, öğretme ve doğru uygulama işleminden hepimiz sorumluyuz. Hepimiz bu konuda görevliyiz. Bunu okullarda yapan kişiler ise öğretmenlerimiz. İnsanın eğitimine ilk başladığı yer ailesidir. Aile içinde ilk eğitimi aldıktan sonra en etkin eğitim okullarda devam eder. Okulların da lokomotifleri doğal olarak öğretmenlerimizdir.Tarihe baktığımız zaman maddi ve manevi zenginliği gelişmiş olan ülkelerin daha uzun yaşadığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

“2023, 2053 VE 2071 VİZYONLARIMIZI ÖĞRETMENLERİMİZİN DEĞERLİ KATKILARI İLE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

İnsanın maddi zenginlikle var olup manevi zenginlikle yaşadığını belirten Vali Ümit, “Gönül âlemimizinzenginliği de son derece önemlidir. Biz kısaca ilim irfanı da maddi ve manevi zenginliği de eğitim ve öğretim vasıtası ile öğreniyoruz.  Eğitim ve öğretimde en önemli nokta öğretmenlerimizdir. Ne yaparsak yapalım öğretmenlerimizin emeklerinin karşılanmasıve ödenmesi mümkün değildir. Annemizden ve babamızdan sonra üzerimizde en çok hakkıolan yegâne varlık öğretmenlerimizdir.Millet olarak öğretmenlerimizin kıymetini daha iyi anlıyoruz.2023, 2053 ve 2071 vizyonlarımızıda öğretmenlerimizin değerli katkıları ile çok daha güzel bir şekilde gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile bu güne kadar bizlere ve milletimize emeği geçmiş tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Görevleri başında şehit olan tüm öğretmenlerimize de rahmet diliyorum. Emekli olan öğretmenlerimize sağlık ve afiyet diliyorum, huzur ve sükûnet temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“ÖĞRETMENLİK EN KADİM VE EN ETKİLİ MESLEKLERDEN BİRİSİDİR”

Aktif öğretmenlerleeğitim öğretimi birlikte yürüteceklerine değinen Vali Ümit, “Öğrenmek, öğretmek ve bunu uygulamak dünyanın en önemli işi en güzel meselesi. Öğretmenlik; en kadim, en etkili, en kutsal ve en saygın mesleklerden birisidir. Önemli olan öğrenmenin, öğrencinin ve öğretmenlerimizin kıymetini bilmek, ehemmiyetini anlamak ona göre yetişme ve yetiştirmektir. Bu vesile ile bir kez daha tüm öğretmenlerimize başarılar diliyorum” dedi.

“ÖĞRETMENLERİMİZ VEFA SOSYAL DESTEK GRUPLARINDA ETKİN OLARAK GÖREV ALDILAR”

Pandemi salgınınınortaya çıkmasıyla birlikte Vefa SosyalDestek gruplarını kurdukları bilgisini paylaşan Vali Ümit, “Sokağa çıkmaları kısıtlanan veya çıkamayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ekonomik, sosyal, maaş, psiko-sosyal vb. ihtiyaçlarının tümünün karşılanmasında Vefa SosyalDestek gruplarımız çok etkin hizmetler yaptılar ve halen daha yapmaya devam etmekteler.Vefa Sosyal Destek gruplarının en önemli görevlilerinden birisi de öğretmenlerimiz oldu. Kısacası öğretmenlerimiz sadece okullarda değil sosyal hayatın içerisinde de faaliyetlerinive aktivitelerini sürdürüyorlar. Hem sosyal hayatta ki çalışmaları hem de eğitim öğretim çerçevesinde yapmış oldukları çalışmaları dolayısıyla tüm öğretmenlerimize bir kez daha şükranlarımı sunuyor ve yürekten teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Pandemidolayısıyla kısıtlı katılımla gerçekleşen ziyaret hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Share this:

İlginizi Çekebilir

Yorumlar